Psk. Destek & Süreç Koçu Emel Efe
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Centrum Klinik Online Randevu Talebi Sistemi

 

Psk. Destek & Süreç Koçu Emel Efe

1996-2000 Ankara Yüksek Hemşirelik bölümünü bitirmiş olup, 2000 yılında aynı üniversitede eğitim koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 -2001 yılları arasında Ankara, eğitim psikolojisi-gelişim ve öğrenme psikolojisi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Bu süreçte yurt içi ve yurt dışında çeşitli alanlar ve kurumlarda ayrıca Sağlık Bakanlığı’nca düzenlenen sertifika programlarında katılımcı ve eğitimci olarak yer aldı. 2000 yılından bu güne yürüttüğü görevleri; Tüp bebek merkezi koordinatörü, tüp bebek hastalarına psikolojik destek ve süreç koçluğu, Milli Eğitim bakanlığı bünyesinde öğretmenlik ve öğrenci danışmanlığı ve koçluğu.

2007 yılında İtalya Floransa’da Dimetra IVF Center’da tüp bebek tedavisinde hasta psikolojisinin ve hastaya yapılacak “koçluk” desteğinin tedavi başarısına katkılarını fark ederek, 2009-2012 yıllarında başladığı araştırma ve eğitimlerini merkezi İngiltere’de bulunan LIVCON Learning Academy’de Certified Coach, Master Certified Coach, NLP practitioner, NLP Master, Hipnotist, Hipnotist Master eğitimlerini tamamlayarak eğitimcinin eğitmeni; Bilgi Üniversitesi doğum koçluğu eğitici eğitimi eğitim programı aldı. Bu alanda da hastalarının tüp bebek sürecinde kazandıkları hamilelik başarı serüvenine fark katmak için hamilelik ve doğum koçluğunu da var olan programına katmıştır.

Halen 2010 yılında kurmuş olduğu Evo Akademi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde danışmanlık ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi onaylı eğitim ve sertifika programları direktörlüğü yapmaktadır. 2017 yılında Centrum Tüp Bebek Merkezi bünyesine katılarak burada psikolojik destek & süreç koçluğu yapmaktadır.

 

Yorumlar