Mikro Çipli Tüp Bebek Tedavisi
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Centrum Klinik Online Randevu Talebi Sistemi

Mikro Çipli Tüp Bebek Tedavisi

mikro çipli tüp bebek

Mikro çipli tüp bebek tedavisi nedir, kimlere uygulanır?

Tüm uğraşlarına rağmen bebek sahibi olamamış, diğer yardımcı üreme yöntemlerini kullanmalarına rağmen bu isteklerine kavuşamamış olan çiftlerin umut bağladığı tüp bebek tedavisi, her geçen gün yeni gelişmelere sahne olmaktadır. Diğer yardımcı üreme yöntemleriyle kıyaslandığında, daha yüksek başarı oranına sahip olduğu bilinen tüp bebek tedavisinde mikro akışkan çip teknolojisinin kullanılmasıyla yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni yöntem tüp bebek uygulamasını yapan tüm merkezlerde tam olarak yaygınlaşmamış olsa da, bu yöntemle elde edilen gebelik sayısının artması ve sonuçta sağlıklı bebeklerin doğmasıyla birlikte her merkezde uygulanmaya başlayacağı öngörülebilir. Çiftlerin bebek sahibi olmayı istemeleri, bu tedavinin tüm aşamalarının çiftler açısından stresli geçmesinin etkisiyle bu yeni yöntemin tercih edilmesi zor olmayacaktır.

Bu yeni yöntemin en önemli avantajı erkek kısırlığı olduğu zaman ve erkeğin sperm sayısının az olması halinde, çiftlerdeki gebelik elde etme oranını yükseltmesidir. Bu tür sorunlarla tüp bebek tedavisiyle gebelik elde etmek isteyen çiftlerin bu yöntemi tercih etmesi halinde, başarı oranı daha yüksek olacaktır. Mikro çipli tüp bebek tedavisi sayesinde hem gebeliğin elde edilmesi, hem de sağlıklı bir bebeğin doğması daha kolay şekilde sağlanmaktadır.  Tüp bebek tedavisinden bebek sahibi olmak isteyen çiftler açısından bu yöntemin günümüz teknolojisine uygun şekilde büyük bir desteği olacaktır.

Mikro çipli tüp bebek tedavisi nasıl uygulanmaktadır?

Tüp bebek tedavisi sırasında doğal yollardan ya da diğer yardımcı üreme yöntemleri sayesinde gebelik elde edemeyen çiftlerin bebek sahibi olmasına çalışılır. Bu tedavide öncelikle anne adayına yumurta sayısını arttırmak için yumurtalıkları uyarıcı bir tedavi uygulanır. Bu nedenle anne adayına çeşitli hormon ilaçları verilir ve ay içinde daha fazla sayıda yumurta elde edilir. Bu yumurta hücreleri laboratuvar ortamında erkekten alınan sperm hücreleriyle döllendirilir ve bu sayede çiftlerde gebelik elde edilmesine çalışılır. Bu aşamalar normal tüp bebek tedavisinde uygulanmakta, ancak embriyolar içinde kaliteli olanların seçilmemesi halinde, gebeliğin elde edilmesi daha düşük orandadır. Bunun nedeni vücudun kendi içindeki işleyişte gebeliğin elde edilme aşamasında spermlerin mikro kanalcıkların içinde ayrıştırılma işlemine tabi tutulmasıdır.

İşte mikro çipli tüp bebek uygulamasında vücutta bu işleyişin oluşturulmasıyla gebelik elde oranı yükseltilmektedir. Geliştirilen sperm çipleriyle, hormonların oluşturduğu mikro kanalcıklarla vücudun kendi işleyişi taklit edilmiştir. Adeta bir süzgeç gibi sağlıklı ve kaliteli olan spermler ayrıştırılmaktadır. Mikro kanalcıklardaki bu sağlıklı spermler başka alana alınmaktadır. Mikro enjeksiyon yöntemi kullanılarak, seçilmiş spermlerin yumurta hücresiyle döllendirilmesi sayesinde çiftlerde gebelik elde etme oranı da yükseltilmiş olur. Bu yöntemin giderek yaygınlaşmasıyla, çiftlerin başarısız tüp bebek tedavisi geçirmemesi sağlanacaktır.

Yorumlar

 • Derka senkoglu

  Yas sınırı varmı ben bir kere tüp bebek denedim başarısız oldu 42 yaşındayım 4 senelik evliyim

  • Tüp bebek Merkezi Centrum

   Merhaba,

   İleri yaşlarda başarı şansının azaldığı bir gerçek. Ancak her hastanın ayrı değerlendirilmesi gerekir. Eğer durumunuz iyiyse bu yaş grubunda elde ettiğimiz gebelikler var.

 • Ayse bayrak

  Ben 25 aylık evliyim. Iki kez tüp bebek denedik ilkinde gebelik oluştu 8 haftalik ken kürtaj oldum. kese oluştu bebek oluşmadı. İkincide iki yumurta alındı onlarında gelişimi 3. gün durdu. Sağ yumurtalıkta ve rahimde 4 5 adet kist olduğu soylendi. tekrar denemek istiyorum ama tekrar olumsuz sonuç almaktan çok korkuyorum. Yumurta sayım düşük ve zayif. Ayrica tüp bebek tedavisi masraflı maddi anlamda durumumuz iyi diyil. Olumlu ya da olumsuz yanıt verirseniz cok sevinirim tsk.

  • Tüp bebek Merkezi Centrum

   Merhaba Ayşe Hanım,

   Tam anlamıyla tetkik ve muayene edebilirsek başarı şansınızı söyleyebiliriz. Ancak hiçbir zaman %100 garanti vermek mümkün olmuyor.

 • Ayfer Kimsesiz

  Mikroçip fiyat aralığı nizi öğrenebilirimiyim

  • Tüp bebek Merkezi Centrum

   Merhaba Ayfer Hanım,

   Mikro Çipli Tüp bebek tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için +90 312 446 66 66 ve 0533 205 92 24 telefon numaralarını arayabilirsiniz.

 • Semiye sarikaya

  BM senelik evliyim ve 22 yaşındayım benim eşim kısır bi sürü ilaç tedavisi sonucu hiçbirşey elde edilmedi bu. mikro çipli tüp bebekle ilgili detay alabilir miyim?

  • Tüp bebek Merkezi Centrum

   Tüp bebek tedavisi sırasında doğal yollardan ya da diğer yardımcı üreme yöntemleri sayesinde gebelik elde edemeyen çiftlerin bebek sahibi olmasına çalışılır. Bu tedavide öncelikle anne adayına yumurta sayısını arttırmak için yumurtalıkları uyarıcı bir tedavi uygulanır. Bu nedenle anne adayına çeşitli hormon ilaçları verilir ve ay içinde daha fazla sayıda yumurta elde edilir. Bu yumurta hücreleri laboratuvar ortamında erkekten alınan sperm hücreleriyle döllendirilir ve bu sayede çiftlerde gebelik elde edilmesine çalışılır. Bu aşamalar normal tüp bebek tedavisinde uygulanmakta, ancak embriyolar içinde kaliteli olanların seçilmemesi halinde, gebeliğin elde edilmesi daha düşük orandadır. Bunun nedeni vücudun kendi içindeki işleyişte gebeliğin elde edilme aşamasında spermlerin mikro kanalcıkların içinde ayrıştırılma işlemine tabi tutulmasıdır.İşte mikro çipli tüp bebek uygulamasında vücutta bu işleyişin oluşturulmasıyla gebelik elde oranı yükseltilmektedir. Geliştirilen sperm çipleriyle, hormonların oluşturduğu mikro kanalcıklarla vücudun kendi işleyişi taklit edilmiştir. Adeta bir süzgeç gibi sağlıklı ve kaliteli olan spermler ayrıştırılmaktadır. Mikro kanalcıklardaki bu sağlıklı spermler başka alana alınmaktadır. Mikro enjeksiyon yöntemi kullanılarak, seçilmiş spermlerin yumurta hücresiyle döllendirilmesi sayesinde çiftlerde gebelik elde etme oranı da yükseltilmiş olur. Bu yöntemin giderek yaygınlaşmasıyla, çiftlerin başarısız tüp bebek tedavisi geçirmemesi sağlanacaktır.

 • HANİFE DEMİR

  MERHABA BEN 1 KEZ TÜP BEBEK YAPTIRDIM EŞİM AZOSPERM İN BİR BASaMAK ÜSTÜ SU AN TEKRAR BAŞLAMAK İSTİYORUZ BI MERKEZLE GÖRÜŞTÜK PGD YAPILACAK DENDİ PGD İLE MİCRO CİP ARASINDA Bİ FARK VAR MIDIR VARSA HANGİSİNDE DAHA SAGLIKLI BEBEK SAHİBİ OLURUZ ÇÜNKÜ EŞİM 47XYY KROMOZON FAZLALIGI VAR BİZE Bİ YOL GÖSTERİR MİSİNİZ TEŞEKKÜRLER

  • Tüp bebek Merkezi Centrum

   Merhaba Hanife Hanım,

   PCD ile Micro Çip tamamen farklı konular. PCD embriyonun genetiğine bakmak için, Micro Çip ise sperm seçmek için kullanılır.

   İyi günler dilerim.

Bir yorum yazınız