Tüp Bebek 2016 Fiyatları
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Centrum Klinik Online Randevu Talebi Sistemi

Tüp Bebek 2016 Fiyatları

Tüp Bebek 2016 Fiyatları

Yardımcı üreme yöntemi olan tüp bebek tedavisi fiyatları, her sene ülkemizdeki enflasyon ve dünyada doların değer değişimine göre farklılık göstermektedir.

Doğal yolla bebek sahibi olamayan çiftler için imkan sağlayan tüp bebek tedavisinde kullanılan sarf malzemeler ve tedavi süresince kullanılan ilaçlar ve laboratuvar malzemeleri yurt dışından temin edilmektedir.  Bu faktörler ve bunun haricinde tüp bebek tedavisinin gerçekleştiği laboratuvarın hijyeninin sağlanması da tüp bebek tedavisi maliyetlerini yükselten etkenler arasındadır.

tup bebek fiyatlari 2016

Aslında ülkemizde tüp bebek tedavisinde kullanılan bazı sarf ilaçları, tedavideki medyumun bir kısmı ve embriyo transferi işlemi için gerekli bazı aparatlar üretilmektedir fakat söz konusu üretilen ilaç ve aparatlar tedavi fiyatlarını etkileyecek düzeyde değildir. 2016 yılı itibariyle tüp bebek tedavisi fiyatları konusunda etki edebilecek ilaç ve aparatların ülkemizde üretilmesi konusu gündeme alınmıştır ve bu konuda araştırmalar ve çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

Tüp bebek tedavisinin fiyatı, tedavinin yapılması için başvurulan merkeze göre değişebilir. Yardımcı üreme yöntemi olan tüp bebek tedavisi öncesi çiftler, kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır. Tercih faktörü fiyattan daha ziyade tüp bebek tedavisinde ne kadar başarılı sonuçlar elde edildiği olmalıdır.

tup bebek 2016 fiyatlari

Tüp bebek tedavisi öncesi araştırma yaparken unutulmaması gereken hususlar:

 • Bir anne ve baba adayına iyi gelen bir doktor başka bir anne ve baba adayına iyi gelmeyebilir.
 • Her anne ve baba adayı her doktordan memnun kalmayabilir.
 • Her anne ve baba adayı tedaviye başlayacağı doktoru etki altında kalmadan kendi iradesi ile seçmelidir.

Bazı tüp bebek merkezlerinin fiyatları rapor alma durumunuz söz konusu değilse ve maddi imkanlarınız kısıtlı ise size uygun gelip dikkatinizi çekebilir. Ancak ilginizi çeken bu uygun fiyatların tüp bebek tedavindeki hangi hizmetleri kapsadığını araştırmak gerekebilir. Çünkü verilen fiyat bilgisi yanıltıcı olabilir, sadece tüp bebek işlem fiyatı verilebilir. Tüp bebek tedavisi süresince yapılan kan tahlilleri ve ultrason muayenesi fiyatı hizmetlerin içine dahil edilmeyebilir. Ya da tüp bebek tedavisi için başvurdunuz ancak tedavi öncesi histeroskopi gibi yapılması gereken başka bir tedavi de önünüze çıkabilir. Tüm bu olasılıklardan yola çıkarak öncelikle doktor muayenesi şarttır. Doktor tercihinde ise fiyat değil tedavide elde edilen başarı oranları en önemli kriter olmalıdır. Tüp bebek tedavisi ile ilgili yanıltıcı fiyat bilgilerine de aldanılmamalıdır.

Yorumlar

 • Mehmet ata tekin

  Bende hiç bir hücre yok ne canlı ne cansız bu durumda cocuk sahibi olabilir miyim?

  • Tüp bebek Merkezi Centrum

   Merhaba Mehmet Bey,
   Testislerinizden biyopsi ile hücre arandı mı?

Bir yorum yazınız